Koniec Wsparcia dla Windows 10: Czas na podjęcie Decyzji

2024-03-27

Co oznacza koniec wsparcia dla Windows 10?

Microsoft ogłosił, że wsparcie dla systemu Windows 10 zbliża się ku końcowi. Dla użytkowników systemu, który ma ponad miliard aktywnych instalacji na całym świecie, nadchodzi chwila ważnych decyzji. Koniec wsparcia, zaplanowany na rok 2025, oznacza brak dalszych aktualizacji bezpieczeństwa, które są bardzo ważne dla zapewnienia odpowiedniej ochrony czy to danych firmowych, czy prywatnych . To z kolei stawia przed użytkownikami dylemat: przesiadka na Windows 11, czy opłacanie corocznej subskrypcji, która zapewni aktualizacje bezpieczeństwa jeszcze przez kilka lat.

Przesiadka czy płatne aktualizacje?

Opcje stojące przed użytkownikami Windows 10 wydają się jasne, lecz każda niesie za sobą pewne konsekwencje. Przejście na Windows 11 może być utrudnione dla urządzeń, które nie spełniają nowych wymogów sprzętowych systemu. Z kolei coroczna subskrypcja na dodatkowe aktualizacje bezpieczeństwa po zakończeniu oficjalnego wsparcia to dodatkowy koszt, który nie wszystkich może przekonać.

Dlaczego wsparcie jest ważne?

Zakończenie wsparcia oznacza, że użytkownicy Windows 10, którzy nie zdecydują się na żadną z dostępnych opcji, zostaną z systemem bez bieżących aktualizacji bezpieczeństwa. To stwarza ryzyko dla naszych danych i prywatności, ponieważ każdy niezałatany błąd bezpieczeństwa staje się potencjalnym wejściem dla złośliwego oprogramowania i ataków hakerskich. Profesjonalne wsparcie informatyczne może pomóc w minimalizacji ryzyka, oferując rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika lub organizacji.

Wsparcie informatyczne jako klucz do bezproblemowego przejścia

W obliczu końca wsparcia dla Windows 10, wiele firm i użytkowników indywidualnych może potrzebować pomocy profesjonalnego wsparcia informatycznego. Specjaliści IT mogą pomóc w ocenie, czy aktualne urządzenia są gotowe na przesiadkę na Windows 11, doradzić w kwestii opłacalności subskrypcji na aktualizacje bezpieczeństwa lub pomóc w zabezpieczeniu systemów przed potencjalnymi zagrożeniami po zakończeniu wsparcia. Jeżeli czujesz że potrzebujesz pomocy związanej z obsługą informatyczną to dobrze trafiłeś.

Wsparcie informatyczne, obsługa informatyczna – to coś na czym znamy się świetnie.

Więcej informacji na temat świadczonych przez nas usług znajduje się tutaj

Podsumowanie

Końcówka wsparcia dla Windows 10 jest nieuchronna, ale nie musi oznaczać problemów dla użytkowników. Kluczem jest świadome podejście do dostępnych opcji oraz wykorzystanie wsparcia specjalistów, którzy mogą przeprowadzić przez ten proces bezboleśnie. Czy to będzie przesiadka na Windows 11, czy decyzja o opłacaniu subskrypcji na aktualizacje bezpieczeństwa, ważne jest, aby każdy krok był przemyślany i wsparty fachową wiedzą. W ten sposób można zabezpieczyć swoje dane i kontynuować pracę bez zakłóceń, nawet w obliczu nadchodzących zmian. 

Przeczytaj również