Udostępnianie przestrzeni w Chmurze

Chmura – albo bardziej profesjonalnie – Przetwarzanie Zasobów w Chmurze, to nic innego jak udostępnienie zasobów obliczeniowych procesorów i pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej, na zasadzie płatności za faktycznie wykorzystywane zasoby.

Jeżeli w przedsiębiorstwie używany jest jakikolwiek system, który wymaga pracy w oparciu o bazę danych, np. MS SQL, My SQL, PostgreSQL, Pervasive…, to typowym rozwiązaniem było założenie lokalnego serwera z dyskami w układzie RAID z odpowiednim systemem, na którym będzie pracowała wymagana baza.

 

Scenariusz mógłby wyglądać następująco:

Z biegiem czasu okazało się, że ze względu na czyste braki napięcia należy dokupić zasilacz awaryjny UPS. Aby zapobiec uszkodzeniom wykorzystywanej bazy. Jednocześnie kilka usterek na przestrzeni czasu, spowodowało że należałoby dokupić serwer NAS, do którego docelowo będzie wysyłana kopia zapasowa danych. Przy okazji kupujemy kolejny UPS….

Myślimy że teraz już jesteśmy zabezpieczeni. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że przy kolejnej usterce (tak, zdarzają się kolejne). Przywrócenie danych z backupu zajmuje w sumie za dużo czasu i szukamy szybszego rozwiązania. Może więc dwa serwery pracujące w klastrze? Gdy jeden „padnie”, drugi przejmuje obowiązki. Tak, to świetne rozwiązanie, ale łączy się z wdrożeniem usługi, która byłaby wstanie przełączyć dostęp do drugiego serwera. No tak teraz jeszcze kolejny zasilacz awaryjny UPS. To dodatkowe koszty.
Na przestrzeni czasu, w trakcie naszych modyfikacji dyski serwerów się już zużyły, więc aby być zabezpieczonym musimy je wymienić. To ponowne koszty.
W końcu dochodzimy do wniosku, że cały sprzęt się grzeje i należałoby pomyśleć o klimatyzowanym pomieszczeniu, poukładaniu całości nabytego sprzętu…
Ewentualnie informatyk miał szybki dostęp w czasie modernizacji, bo przecież sprzęt się starzeje. Nasuwa się pytanie, a może by zatrudnić administratora, który nadzorował by strukturę IT, no tak, ale to znowu kolejne koszty.

Aby pominąć przewidywane kolejne kroki, nie wiemy w którym miejscu aktualnie jesteś. Oferujemy przeniesienie wszelkich bieżących usług IT właśnie do zewnętrznej Chmury. Po krótkim audycie potrzeb, przygotowujemy bezpieczne środowisko zdalne, udostępniające wszystko na czym pracowałeś, do czego musi być dostęp.

Nasza oferta wymaga dostępu do sieci internetowej, wystarczą asymetryczne łącza półprofesjonalne.

Zainteresowało Cię udostępnianie przestrzeni w chmurze? Skontaktuj sie z nami!